Kuvaus
Husqvarna lattianhiomakoneet soveltuvat erilaisten pintojen hiontaan kuten:
- Betonipinnoille
- Tasoitepinnoille
- Pinnoitteille
- Luonnonkiville
- ym.
Husqvarna – tehokkuus yhdistettynä helppokäyttöisyyteen
- Husqvarna lattianhiomakoneissa käytetään kolmipäistä, ja X-malleissa nelipäistä hioma-alustaa.
- Työleveyden mukainen hioma-alusta pyörii vastakkaiseen suuntaan kuin sen alla olevat kolme tai neljä varsinaista hiomapäätä.
- Husqvarna lattianhiomakoneisiin on saatavissa jokaiseen työvaiheeseen sopivat hiomatimantit, vanhan pinnoitteen poistosta aina hienokiillotukseen saakka.
PG 8 S on tehokas ja kestävä planeettahiomakone, jonka valttina on yksinkertaisuus. Se on hyvä valinta useimpiin hionta- ja kiillotustöihin sekä käyttäjille, jotka haluavat kahvasta ohjattavan mallin. Helppokäyttöisessä PG 8 S -hiomakoneessa on suuri kapasiteetti 800 mm:n hiontaleveyden ja tehokkaan moottorin ansiosta. Hiomapainetta lisäävät säädettävät painot ovat saatavana lisävarusteina.
Hiomapään ja sähkökotelon ilmatiiviin rakenteen sekä komponenttien kestävyyden ansiosta tuote on luotettava ja vaatii vain vähän huoltoa.
Lisävarusteet: Painot, vesisarja
Työkalupidike: EZchange™
Pyydä tarjous!




Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.